Now Reading
Glastonbury Festival 2022 full line up and stage times revealed

Glastonbury Festival 2022 full line up and stage times revealed

Avatar photo

We have got pretty much all you need to know about who’s playing when and where at Glastonbury this year!

The news was announced via social media this morning 20th May. The Glastonbury officials stated: “The full Glastonbury 2022 line-up is here – with set times! ”

The lineup features well over 2,800 performances across a few dozen different stages at this year’s Festival – the set times for some of Glastonbury’s main stages being as follows:

PYRAMID STAGE

FRIDAY

BILLIE EILISH 22:15 – 23:45
SAM FENDER 20:15 – 21:15
ROBERT PLANT & ALISON KRAUSS18:15 – 19:30
WOLF ALICE 16:45 – 17:45
CROWDED HOUSE 15:15 – 16:15
RUFUS WAINWRIGHT 13:45 – 14:45
ZIGGY MARLEY 12:15 – 13:15

SATURDAY

PAUL MCCARTNEY 21:30 – 23:45
NOEL GALLAGHER’S HIGH FLYING BIRDS 19:15 – 20:30
HAIM 17:30 – 18:30
AJ TRACEY 16:00 – 16:45
EASY LIFE 14:30 – 15:30
JOY CROOKES 13:15 – 14:00
LES AMAZONES D’AFRIQUE 12:00 – 12:45

SUNDAY

KENDRICK LAMAR 21:45 – 23:15
LORDE 19:30 – 20:45
ELBOW17:45 – 18:45
DIANA ROSS 16:00 – 17:15
HERBIE HANCOCK 14:00 – 15:00
DAKHABRAKHA 12:45 – 13:30
BLACK DYKE BAND11:30 – 12:15

OTHER STAGE

FRIDAY

FOALS 22:30 – 23:45ST
VINCENT 20:30 – 21:30
IDLES 18:45 – 19:45
SUPERGRASS 17:15 – 18:15
FIRST AID KIT 15:45 – 16:45
BLOSSOMS 14:15 – 15:15
KAE TEMPEST 13:00 – 13:45
THE LIBERTINES 11:30 – 12:30

SATURDAY

MEGAN THEE STALLION 22:30 – 23:45
BURNA BOY 20:30 – 21:30
OLIVIA RODRIGO 18:45 – 19:45
GLASS ANIMALS 17:15 – 18:15
METRONOMY 15:45 – 16:45
SKUNK ANANSIE 14:15 – 15:15
TEMS 13:00 – 13:45
HAK BAKER 11:45 – 12:30

SUNDAY

PET SHOP BOYS 21:45 – 23:15
YEARS & YEARS 19:45 – 20:45
KACEY MUSGRAVES 18:00 – 19:00
FONTAINES DC 16:30 – 17:30
DECLAN MCKENNA 15:00 – 16:00
LIANNE LA HAVAS 13:30 – 14:30
SEA GIRLS 12:15 – 13:00
KOJEY RADICAL 11:00 – 11:45

WEST HOLTS STAGE

FRIDAY

LITTLE SIMZ 22:15 – 23:45
BONOBO 20:30 – 21:30
SEUN KUTI & EGYPT 80 19:00 – 20:00
TLC 17:30 – 18:30
SLEAFORD MODS 16:00 – 17:00
GREENTEA PENG 14:30 – 15:30
AROOJ AFTAB 13:00 – 14:00
NUBIYAN TWIST 11:30 – 12:30

SATURDAY

ROISIN MURPHY 22:15 – 23:45
CARIBOU 20:30 – 21:30
LEON BRIDGES 19:00 – 20:00
CELESTE 17:30 – 18:30
YVES TUMOR 16:15 – 17:00
BLACK MIDI 14:45 – 15:45
BRASS AGAINST 13:15 – 14:15
KIKAGAKU MOYO 11:30 – 12:30

SUNDAY

BICEP 21:45 – 23:15
ANGELIQUE KIDJO 20:00 – 21:00
KOFFEE 18:30 – 19:30
SNARKY PUPPY 17:00 – 18:00
NUBYA GARCIA 15:30 – 16:30
NIGHTMARES ON WAX 14:00 – 15:00
EMMA-JEAN THACKRAY 12:30 – 13:30
ISHMAEL ENSEMBLE 11:00 – 12:00

JOHN PEEL STAGE

FRIDAY

PRIMAL SCREAM 22:30 – 23:45
THE JESUS AND MARY CHAIN 21:00 – 22:00
PHOEBE BRIDGERS 19:30 – 20:30
SIGRID 18:00 – 19:00
GIRL IN RED 16:30 – 17:30
INHALER 15:15 – 16:00
GRIFF 14:00 – 14:45
BAD BOY CHILLER CREW 12:45 – 13:30
ENGLISH TEACHER 11:30 – 12:15

SATURDAY

JAMIE T 22:30 – 23:45
YUNGBLUD 21:00 – 22:00
GHETTS 19:30 – 20:30
PA SALIEU 18:00 – 19:00
BEABADOOBEE 16:30 – 17:30
SELF ESTEEM 15:15 – 16:00
HOLLY HUMBERSTONE 14:00 – 14:45
ENNY 12:45 – 13:30
GO_A 11:30 – 12:15

SUNDAY

CHARLI XCX 21:30 – 22:45
LITTLE DRAGON 20:00 – 21:00
TURNSTILE 18:30 – 19:30
AMYL AND THE SNIFFERS 17:00 – 18:00
CLAIRO 15:30 – 16:30
TBC 14:00 – 15:00
SPORTS TEAM 12:30 – 13:30
JUST MUSTARD 11:15 – 12:00

THE PARK STAGE

FRIDAY

FOUR TET 23:00 – 00:15
KHRUANGBIN 21:15 – 22:15
SAINT ETIENNE 19:45 – 20:45
ARLO PARKS 18:15 – 19:15
DRY CLEANING 16:45 – 17:45
CONFIDENCE MAN 15:15 – 16:15
WETLEG 14:00 – 14:45
ORLANDO WEEKS 12:45 – 13:30
MATILDA MANN11:30 – 12:10

SATURDAY

JESSIE WARE 23:00 – 00:15
MITSKI 21:15 – 22:15
THE AVALANCHES 19:45 – 20:45
BIG THIEF 18:15 – 19:15
SQUID 16:45 – 17:45
SAMPA THE GREAT 15:15 – 16:15
GABRIELS 14:00 – 14:45
KATY J PEARSON 12:45 – 13:30
YASMIN WILLIAMS 11:30 – 12:10

SUNDAY

COURTNEY BARNETT 21:15 – 22:30
JARV IS 19:45 – 20:45
TBC 18:15 – 19:15
CAROLINE POLACHEK 16:30 – 17:30
CATE LE BON 15:15 – 16:00
WARMDUSCHER 14:00 – 14:45
BIG JOANIE 12:45 – 13:30
DEEP THROAT CHOIR 11:30 – 12:15

ACOUSTIC STAGE

FRIDAY

PAUL HEATON & JACQUI ABBOTT 21:30 – 23:00
THE UNDERTONES 20:00 – 21:00
HOTHOUSE FLOWERS 18:30 – 19:30
BRIAN KENNEDY 17:25 – 18:10
MARY COUGHLAN 16:25 – 17:05
THE MARIACHIS 15:30 – 16:10
IRISH MYTHEN 14:30 – 15:10
PAVEY ARK 13:40 – 14:20
ROSEANNE REID 12:45 – 13:25
NOVELTY ISLAND 12:00 – 12:30

SATURDAY

THE WATERBOYS 21:30 – 23:00
RICHARD THOMPSON 20:00 – 21:00
SCOUTING FOR GIRLS 18:30 – 19:30
TONY CHRISTIE17:30 – 18:15
CHRIS DIFFORD 16:30 – 17:15
GRAINNE DUFFY 15:30 – 16:15
LAURA VEIRS 14:30 – 15:10
KATHERINE PRIDDY 13:40 – 14:20
49TH & MAIN 12:45 – 13:25
TOM WEBBER BEST DEMO OF THE YEAR 12:00 – 12:30

SUNDAY

SUZANNE VEGA 21:30 – 23:00
THE SHIRES 20:00 – 21:00
THE BOOTLEG BEATLES 18:30 – 19:30
FISHERMAN’S FRIENDS 17:30 – 18:15
TERRY REID 16:30 – 17:15
DAMIEN DEMPSEY 15:30 – 16:15
ERROL LINTON 14:30 – 15:10
CHLOE FOY 13:40 – 14:20
LEWIS MCLAUGHLIN EMERGING TALENT COMPETITION WINNER 12:45 – 13:25
MEGAN MCKENNA 12:00 – 12:30

AVALON STAGE

FRIDAY

THE DAMNED 23:05 – 00:20
SUGABABES 21:35 – 22:35
NICK MULVEY 20:05 – 21:05
OH MY GOD! IT’S THE CHURCH 18:35 – 19:35
TANITA TIKARAM 17:05 – 18:05
THE WAR & TREATY 15:40 – 16:35
BASKERY 14:15 – 15:10
HOBO JONES & THE JUNKYARD DOGS 13:00 – 13:50

See Also
Glastonbury BBC iPlayer

SATURDAY

THE HOOSIERS 23:05 – 00:15
LAMB 21:35 – 22:35
WARD THOMAS 20:05 – 21:05
DR. JOHN COOPER CLARKE 18:25 – 19:40
TOM ROBINSON BAND 17:05 – 18:05
MOLOTOV JUKEBOX 15:35 – 16:35
GRACE PETRIE 14:05 – 15:05
THE LONGEST JOHNS 12:40 – 13:35
NIA WYN 11:30 – 12:10

SUNDAY

THE DUALERS 22:50 – 23:50
IMELDA MAY 21:20 – 22:20
ORLA GARTLAND 19:50 – 20:50
MCFLY 18:20 – 19:20
KATE RUSBY 16:50 – 17:50
P.P. ARNOLD 15:20 – 16:20
PEAT & DIESEL 13:55 – 14:50
FERRIS & SYLVESTER 12:35 – 13:30
CITIZENS OF THE WORLD CHOIR 11:30 – 12:10

LEFT FIELD

FRIDAY

BILLY BRAGG 21:00 – 22:00
JAMIE WEBSTER 19:30 – 20:30
DYLAN JOHN THOMAS 18:00 – 19:00
BROOKE COMBE 17:00 – 17:45
RADICAL ROUND UP WITH BILLY BRAGG – WILL VARLEY, LADY NADE, KELLEY SWINDALL 15:00 – 16:30
DEBATES: NEURODIVERSITY – THE FIGHT FOR HUMAN RIGHTS WITH CARLY JONES MBE, CHRIS PACKHAM, SIENA CASTELLON, MAHLIA AMATINA, JOHN HARRIS 13:30 – 14:30
DEBATES: SOLIDARITY WITH UKRAINE – WITH EMMA GRAHAM-HARRISON, MINNIE RAHMAN, TOM BURGIS, UKRANIAN ACTIVIST, JOHN HARRIS 12:00 – 13:00

SATURDAY

YARD ACT 21:00 – 22:00
BILLY NOMATES 19:30 – 20:15
KAM-BU 18:15 – 18:45
ASYLUMS 17:00 – 17:45
RADICAL ROUND UP WITH BILLY BRAGG – SEB LOWE, TOM A. SMITH, JESS SILK 15:00 – 16:30
DEBATES: WHAT’S NEXT FOR THE CLIMATE EMERGENCY WITH KAM-BU, HARPREET KAUR PAUL, STOP CAMBO, REBECCA NEWSOM, SCARLETT WESTBROOK 13:30 – 14:30
DEBATES: STATE OF THE NATION: POLITICS IN CRISIS WITH ANDY BURNHAM, FRANCIS FOLEY, METE COBAN, SHAISTA AZIZ, JOHN HARRIS 12:00 – 13:00

SUNDAY

YOLA 21:00 – 22:00
THE REGRETTES 19:30 – 20:30
THE MAGIC NUMBERS 18:15 – 19:00
LAS ADELITAS 17:00 – 17:45
RADICAL ROUND UP WITH BILLY BRAGG – ROMEO STODART, YNES, TBA 15:00 – 16:30
DEBATES: BLACK LIVES MATTER AND BEYOND WITH COP WATCH, DR. REMI JOSEPH-SALISBURY, SISTERS UNCUT, KILL THE BILL, NASRA AYUB, RENI EDDO-LODGE 12:00 – 13:00
DEBATES: DEFYING THE COST OF LIVING CRISIS WITH ELLIE MAE O’HAGEN, JACK MONROE, KWAJO TWENEBOA, ZARAH SULTANA MP, RENI EDDO-LODGE 13:30 – 14:30

GLADE

THURSDAY

CAMELPHAT 00:25 – 02:25
FRANKY WAH 23:00 – 00:15
SASHA 21:20 – 22:50
MARSHALL JEFFERSON 19:40 – 21:10
SYSTEM 7 18:00 – 19:30

FRIDAY

JOHN DIGWEED 00:40 – 02:55
GONG 23:00 – 00:30
ANNIE MAC 21:15 – 22:30
EVA LAZARUS 20:05 – 21:05
DUB PISTOLS 18:35 – 19:45
DADDY G B2B NICK WARREN 16:35 – 18:05
EFÉ 15:35 – 16:20
THE UTOPIA STRONG 14:00 – 15:15

SATURDAY

RICHARD FEARLESS 01:50 – 02:55
ENGLISH DISCO LOVERS 00:50 – 01:50
ANDY C 23:10 – 00:40
NIA ARCHIVES 22:00 – 23:00
GENTLEMAN’S DUB CLUB 20:50 – 21:50
DON LETTS 20:30 – 20:50
GARDNA & FRIENDS FT DRS, CATCHING CAIRO, DON LETTS, JEM COOKE 19:30 – 20:30
HOLLIE COOK 18:30 – 19:30
DON LETTS 18:00 – 18:30
CARL COX & ERIC POWELL’S MOBILE DISCO FT INCOGNITO 14:00 – 18:00
TONY ANDREWS ECLECTIC GROOVE 13:00 – 14:00

SUNDAY

TBA 00:10 – 01:30
RUDIMENTAL SOUND SYSTEM 22:45 – 00:00
GOK WAN 21:15 – 22:35
CUT CAPERS 20:00 – 21:00
EMMANUEL JAL & NYARUACH 18:30 – 19:30
MAD PROFESSOR DUBS UP LEE SCRATCH PERRY 16:30 – 18:00
MARIA CHIARA ARGIRÒ 15:10 – 16:10
CASSETTEBOY VS DJ RUBBISH 14:00 – 14:50

To view the complete line-up on the official Glastonbury Festival website, click here.

Looking to get a ticket to Glastonbury Festival? Read our guide on the best tips and tricks to help you secure yourself and your friends a ticket every year.

Scroll To Top